Jak dobrać kaganiec?

Kaganiec dla psa wcale nie musi być złem koniecznym czy źródłem frustracji. Każdy pies może zaakceptować go - podobnie jak zaakceptował obrożę, smycz, czy wiele innych wynalazków cywilizacji. Ale - pod jednym warunkiem:
kaganiec musi być dla psa wygodny, nie może zaciskać pyska i utrudniać oddychania, nie może uciskać i ocierać wrażliwego nosa, nie powinien obijać się o pysk podczas biegania. Pies musi mieć możliwość swobodnego otwarcia pyska i ziajania, ponieważ tylko w ten sposób może schłodzić organizm. Jeśli prowadzimy psa (lub - o zgrozo! - każemy biegać przy rowerze) w ciasnym materiałowym kagańcu w upalny dzień - fundujemy mu prawdziwe tortury, co może też doprowadzić do omdlenia psa. Niestety w naszych sklepach większość modeli kagańców to zwężające się koszyczki metalowe lub ciasne skórzane koszyczki, no i oczywiście hit ostatnich lat - "kaganiec" brezentowy - weterynaryjny - miękki, najtańszy, całkowicie zaciskający pysk... zachwalany przez sprzedawców i - o zgrozo - najczęściej kupowany.

A oto model prawidłowy - fizjologiczny, produkowany przez firmy zagraniczne (CHOPO, JVM, GAPPAY), tworzące profesjonalny sprzęt szkoleniowy dla psów, przewodników i pozorantów:

Kagańce tego typu dobrane kształtem i wielkością do każdej rasy można zakupić w sklepie internetowym na stronie: www.iposklep.pl